inspiracje, Traveler's Notebook
komentarze 3

For all travelers who have a free spirit – świąteczna inspiracja

Jako osoba przeliczająca każdą parę szpilek na możliwość kolejnej podróży, uważam, że nie istnieje prezent lepszy od biletu lotniczego lub tajemniczej wyprawy w nowe miejsce. Nieważne, czy jest to pobyt w domku typu „brda” w Borach Tucholskich, czy luksusowa podróż na prywatne wyspy Polinezji. Jednak rozumiem potrzebę przygotowania, planowania i chęć uczestniczenia w wyborze idealnego kierunku. Przeszkodą, chwilową lub na dłuższą metę, mogą się także okazać koszty podróży. Istnieje jednak prezent idealny dla każdego podróżnika. Piękny, dostępny finansowo, a jednocześnie, luksusowy i przede wszystkim, ponadczasowy.

 

FOR ALL TRAVELERS WHO HAVE A FREE SPIRIT

Prezent idealny to Traveler’s Notebook. Jest ze mną już od roku i nie wyobrażam sobie bez niego życia. A zwłaszcza planowania kolejnej podróży.

Traveler's Notebook, prezent, Midori, Escribo, Boże Narodzenie

Ten niezwykły kalendarz i notatnik daje możliwość szczegółowego planowania każdego dnia, zapisywania najważniejszych terminów, wydarzeń, okazji, ale równie dobrze, a może przede wszystkim, służy jako pamiętnik z podróży.

Traveler's Notebook, Midori, Escribo

Producent, japońska firma Midori stworzyła dzieło wysokiej klasy, a do tego niezwykle funkcjonalne. W małej, bocznej uliczce Tokio, w niepozornym budynku, powstaje niezwykły kompan podróży. Traveler’s Notebook to przede wszystkim skórzana okładka, która obłędnie pachnie, a do tego pięknieje z każdym rokiem. Mój egzemplarz ma już delikatne przetarcia i to czyni go jeszcze bardziej niezwykłym. Skórzane okładki produkowane są w maleńkiej manufakturze w mieście Chiang Mai w Tajlandii. Wypełnienie, czyli różnego rodzaju wkłady, wczepiane w oplatające okładkę mocną gumkę, wyprodukowane są z wysokiej jakości papieru – miękkiego, o odpowiedniej gramaturze. Pisanie po nim, zwłaszcza piórem, sprawia mi dziką przyjemność.

Traveler's Notebook, prezent, Escribo, MidoriTraveler's Notebook, Midori, prezent, Tokyo

Traveler's Notebook, prezent, Gwiazdka, Midori, kalendarz

Najciekawszą opcją, jaką daje nam producent, jest możliwość personalizowania swojego Travelera. Nie chodzi tylko o wybór koloru okładki, czy rozmiaru. Dostępne papierowe wkłady pozwalają stworzyć kalendarz, notatnik, zeszyt do obliczeń i uwaga, szkicownik! Mam też wielką frajdę z wpinania dodatkowych zakładek w postaci kartonowych schowków na wizytówki, kartki z zapiskami, czy plastikowych okładek zamykanych suwakiem, w których chowam ulubione zdjęcia i kwitki bagażowe z podróży do różnych części świata.

Traveler's Notebook, notatnik, kalendarz, prezent

Traveler's Notebook, Midori, Escribo

Absolutne szaleństwo rozpoczyna się przy specjalnie zaprojektowanych naklejkach, imitujących stare znaczki pocztowe, bilety lub promocyjne stickersy nieistniejących już linii lotniczych. Dla nieprzekonanych – zajrzyjcie na Pinterest. Traveler’s Notebook można spersonalizować na milion różnych sposobów. Niech Was porwie inwencja twórcza!

STICKERS, TRAVELER'S NOTEBOOK, MIDORI

źródło: Pinterest

stickers, traveler's notebook, prezent

źródło: Pinterest

Oprócz potężnych atrybutów estetycznych, zachwyca funkcjonalność Travelera. Mój kalendarz przypomina o ważnych terminach, a notatnik jest skarbnicą wiedzy. To tam wpisuję nazwy najważniejszych miejsc w poszczególnych krajach, które odwiedzam. Są to informacje o ulubionych restauracjach w Apulli, notatki o wartych zwiedzenia miejscach na Lanzarote, kontakty do polecanych hoteli w Grecji i szczegółowe plany podróży. Rozmiar mojego Travelera pozwala trzymać w nim małe mapy, oryginalne pocztówki i płaskie magnesy. Ostatnia strona notatnika poświęcona jest spisowi książek, które koniecznie muszę przeczytać i filmów, które czekają w kolejce na obejrzenie. Ostatnim odkryciem, które zapisałam jest nazwisko sławnego fotografa – Henriego Carrtiera-Bressona. Jego zdjęcia są dla mnie największą inspiracją ostatnich miesięcy.

Traveler's Notebook, prezent, gwiazdka, kalendarz

Traveler's Notebook, Midori, Japonia, kalendarz

Polskim dystrybutorem Traveler Notebook jest firma Escribo. Podstawowy zestaw (okładka z gumką + wkład (notatnik) + bawełniany pokrowiec) kosztuje 200 zł. Pamiętajcie, że w kolejnym roku wystarczy jedynie wymienić wkład z kalendarzem lub dokupić wkład z notatnikiem, gdy zabraknie Wam miejsca. W tym roku, z okazji 10-lecia powstania notatnika, dostępna jest limitowana wersja mini z mnóstwem ciekawych dodatków.

Zastanówcie się, kto z Waszych bliskich był w tym roku wyjątkowo grzeczny?

 

 

3 Comments

  1. SkórKa says

    Dziękuje! To jest super pomysł na prezent dla siebie i dla całej rodziny!

  2. traveller says

    Przeczytałem, poszedłem do sklepu i pomacałem…no i jest magia ale powiem szczerze że z traveller’s jak z maćkami…super marketing, dobre możliwości ale cena nadal z kosmosu. Warte są połowę tego na ile są wyceniane. Fajne, przyjazne ale mimo wszystko to tylko ładna skórka A4 z gumką. Fouxdori poza nazwą jest wart tyle samo a kosztuje połowę mniej i co ciekawe też jest z tego samego gatunku skóry…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *